Widzew zagra sparing z Unionem Berlin

Krystian Nowak
Krystian Nowak Pressfocus

W rundzie rewanżowej Widzew będzie walczył o awans do PKO Ekstraklasy. Zespół z Łodzi przed startem drugiej części zaplanował kilka sparingów. Jeden z nich wzbudza spore zainteresowanie. Okazało się, że łodzianie zmierzą się w meczu kontrolnym z Unionem Berlin.

  • Widzew ma realne szanse na awans do PKO Ekstraklasy
  • W ramach przygotowań do rundy rewanżowej, Czerwoni rozegrają sparing z Unionem Berlin

Ambitne plany Widzewiaków

Przed startem rundy rewanżowej 1. Ligi, Widzew zgromadził 39 punktów i zajmuje pozycję wicelidera. Przy dobrych wiatrach Czerwoni mają szansę awansować do PKO Ekstraklasy. Ostatni raz łodzianie w najwyższej klasie rozgrywkowej grali w latach 2010 – 2014.

Od tamtej pory przebyli niezwykle długą drogę, aby znów móc walczyć o najwyższe cele. Problemy finansowe oraz brak odpowiedniej dokumentacji sprawiły, że drużyna wylądowała w 4. Lidze.

Dziś narodziła się nadzieja na odbicie się od dna, dlatego działacze z al. Piłsudskiego postarali się o intensywny przebieg przygotowań do dalszej części sezonu.

Okres przygotowawczy Widzew zaczął od dwóch porażek. Najpierw lepszy okazał się Sokół Aleksandrów Łódzki (1:3), natomiast później wygrana padła łupem Chojniczanki (1:2).

Tymczasem w poniedziałek ekipa z Łodzi przekazała interesującą wieść. Okazuje się, że lada moment Widzew zagra z Unionem Berlin. Pojedynek odbędzie się w Niemczech. Początkowo polski zespół miał zmierzyć się w piątek (28 stycznia) z Ruchem Chorzów. Spotkanie zostało jednak odwołane, więc należało szukać nowego sparing partnera.

W podobnej sytuacji znaleźli się również berlińczycy. Dzięki skutecznej współpracy, obie drużyny sprawdzą formę w środę (26 stycznia).

Czytaj więcej: Piast Gliwice pozyskał austriackiego stopera

Komentarze