Widzew dokona awaryjnego transferu z Ekstraklasy

Patryk Lipski
Patryk Lipski Pressfocus

Widzew Łódź potrzebuje nowego pomocnika, gdyż przez dłuższy czas niedostępny będzie Juliusz Letniowski. Wybór klubu padł na Patryka Lipskiego.

  • Patryk Lipski w najbliższej przyszłości zmieni barwy klubowe
  • 27-latek przeniesie się z Gliwic do Łodzi
  • Widzew reaguje tym samym na zabieg, który musi przejść Juliusz Letniowski

Lipski wreszcie zmieni klub

Widzew w sezonie 2021/2022 walczy o wyczekiwany przez kibiców tego klubu powrót do Ekstraklasy. Łodzianie są na dobrej drodze, ponieważ zajmują drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Do liderującej Miedzi Legnica tracą już osiem punktów. Z kolei nad trzecią Koroną Kielce mają tylko trzy oczka przewagi.

Na inaugurację rundy wiosennej w pierwszej lidze, Widzew został rozbity na własnym stadionie przez Arkę Gdynia (2:5). Działacze klubu z Łodzi uznali, że zespół musi zostać wzmocniony. Zwłaszcza, że na dłuższy czas wypada ważny gracz, czyli Juliusz Letniowski. Oczekuje on na zabieg.

W Łodzi uznano, ze odpowiednim kandydatem do reprezentowania Widzewa będzie Patryk Lipski. 27-latek jest środkowym pomocnikiem, który może grać bliżej napastnika, ale również obrońcy. W tym sezonie rozegrał dla Piasta 15 spotkań. Zaliczył w nich cztery asysty. Na murawie spędził niespełna tysiąc minut.

Piast Gliwice chciał rozstać się z Lipskim, który wzbudził zainteresowanie kilku klubów. 27-latka łączono z dołączeniem do Śląska Wrocław, czy Stali Mielec. Finalnie ma zasilić szeregi Widzewa. Będzie to możliwe mimo zamkniętego okna transferowego. Lipski prawdopodobniej rozwiązał bowiem w lutym umowę z gliwiczanami.

Czytaj także: Trzej piłkarze Warty Poznań z nowymi kontraktami

Komentarze