Ważna wygrana pod kątem walki o utrzymanie

Makana Baku
Makana Baku PressFocus

Warta Poznań w meczu PKO BP Ekstraklasy wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 (0:0). Gole dla gospodarzy zdobyli Makana Baku i Jakub Kuzdra. W tym momencie Warta Poznań zajmuje dziesiąte miejsce (29 oczek). Natomiast goście są na ostatniej lokacie (18 punktów).

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania PKO BP Ekstraklasy była bardzo wyrównana. Obie drużyny próbowały, ale brakowało im dokładności. Na skutek tego nie oglądaliśmy żadnych bardzo dogodnych okazji bramkowych. Pozostawało mieć tylko nadzieję, że Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała stworzą znacznie lepsze widowisko po zmianie stron.

Kilka minut po przerwie w dobrej sytuacji znalazł się Peter Wilson. Skutecznie interweniował jednak Aleks Ławniczak, który w porę zabrał piłkę Amerykaninowi. Chwilę potem goście mieli rzut wolny. Na uderzenie zdecydował się Jakub Hora, ale piłka poszybowała ponad bramką rywali.

W 64. minucie Łukasz Trałka precyzyjnie dośrodkował z prawej strony pola karnego. Gola mógł zdobyć Makana Baku, ale uderzył ponad bramką i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Zmieniło się to kilka minut potem. Wtedy to Trałka uderzył na bramkę rywali, Baku zmienił jeszcze tor lotu futbolówki i piłkarze z Poznania objęli prowadzenie 1:0.

Gospodarze ustalili wynik niedzielnej potyczki na 2:0 w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Wtedy to poznaniacy przeprowadzili skuteczny kontratak, który zakończył Jakub Kuzdra. Dzięki tej wygranej gospodarze są bardzo blisko utrzymania.