Warta Poznań z kolejnym wzmocnieniem

Bartłomiej Burman
Bartłomiej Burman fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Bartłomiej Burman został nowym zawodnikiem Warty Poznań, poinformował klub PKO Ekstraklasy w oficjalnym komunikacie prasowym. 19-latek związał się umową z Zielonymi kontraktem do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Bartłomiej Bruman to wychowanek Lecha Poznań, który ostatnio bronił barw Nielby Wągrowiec. Właśnie z tej ekipy młody obrońca zasilił szeregi beniaminka polskiej ekstraklasy.

– Transfer do Warty Poznań jest dla mnie bardzo dużym krokiem w przód, a także zastrzykiem motywacji do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności – przekonywał Bartłomiej Burman tuż po podpisaniu umowy z Wartą.

– Cała drużyna przyjęła mnie pozytywnie, czuję się tu bardzo dobrze. Moim celem jest stanie się piłkarzem, który zasługuje swoją postawą na debiut w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że otrzymałem od klubu szansę, którą mam zamiar wykorzystać w stu procentach – dodał nowy nabytek Zielonych.

Nachwalić się nowego zawodnika poznańskiej nie mógł się z kolei dyrektor sportowy Warty. – Bartek to boczny obrońca, większość spotkań w tym sezonie rozegrał na prawej stronie obrony. Sondujemy III ligę po to, żeby wyciągać możliwie młodych chłopców, wyróżniających się na tym poziomie, po to, żeby powoli wprowadzać ich do gry w Ekstraklasie w barwach Warty Poznań – mówi Robert Graf.

– Oglądaliśmy Bartka w Nielbie w rundzie jesiennej i zrobił na nas spore wrażenie. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że to na dzisiaj nie jest zawodnik gotowy do gry w Ekstraklasie. Dlatego planujemy wypożyczenie go na rundę wiosenną do klubu z poziomu centralnego, najchętniej z I ligi. Jest zainteresowanie, są zapytania, więc będziemy szli w tym kierunku – uzupełnił przedstawiciel Zielonych.

Bartłomiej Burman jest trzecim nowym zawodnikiem Warty, który dołączył do tej ekipy w tym roku. Wcześniej z poznańską ekipą związali się Maciej Żurawski i Makana Baku.

Komentarze