Warta Poznań z nowym pomocnikiem

Piłkarze Warty Poznań
Piłkarze Warty Poznań fot. PressFocus

Warta Poznań w oficjalnym komunikacie poinformowała, że wzmocniła się kosztem Rakowa Częstochowa. Szeregi Zielonych na zasadzie wypożyczenia zasilił Miguel Luís.

  • Warta Poznań kolejny raz wzmocniła się kosztem Rakowa Częstochowa
  • Tym razem szeregi Zielonych wzmocnił środkowy pomocnik
  • Do końca sezonu do ekipy Dawida Szulczka trafił Miguel Luis

Warta z portugalskim wzmocnieniem

Warta Poznań wypożyczyła 22-latka z Rakowa Częstochowa do końca sezonu. W trakcie trwającej kampanii Miguel Luis rozegrał jeden mecz w PKO Ekstraklasie.

Nowy nabytek ekipy z Poznania to środkowy pomocnik, którego rynkowa wartość wynosi 600 tysięcy euro. Miguel Luis dołączył do Rakowa latem minionego roku z Vitorii Guimaraes. Suma transferu nie została ujawniona.

– Jestem zadowolony z tego, że trafiłem do Warty Poznań. Chcę pokazać swoje umiejętności i pomóc drużynie w osiągnięciu wspólnego celu na ten sezon. Uważam, że jestem typem zawodnika, który ma dobrą wizję gry, niezły strzał z dystansu i lubię stwarzać kolegom sytuacje do strzelenia gola – przekonywał Portugalczyk cytowany przez oficjalną stronę Warty.

Z zawodnikiem wiąże się duże nadzieje. Luis Diaz to etatowy młodzieżowy reprezentant Portugalii, który w zespole do lat 21 rozegrał sześć spotkań. W zespole z Poznania o miejsce w składzie piłkarz może rywalizować między innymi z Mateuszem Czyżyckim.

Luis Diaz to kolejny zawodnik, który w ostatnim czasie trafił do Warty z Rakowa. Wcześniej podobny szlak obrali Jordan Courtney-Perkins, czy Daniel Szelągowski.

Ekipa z Poznania plasuje się obecnie na 17. pozycji w ligowej tabeli. Warta legitymuje się dorobkiem 17 oczek na koncie.

Czytaj więcej: Fornalik ocenił wpływ braku Jimeneza na Górnik Zabrze

Komentarze