Warta Poznań z kolejnym wzmocnieniem

Frank Castaneda
Frank Castaneda fot. PressFocus

Warta Poznań poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nowym zawodnikiem tego klubu został Frank Castaneda. 28-latek zasilił szeregi Zielonych na zasadzie wolnego transferu. Związał się umową do końca sezonu z ekipą z Poznania.

  • Warta Poznań ogłosiła siódmy transfer tej zimy
  • Szeregi Zielonych wzmocnił kolumbijski napastnika
  • Frank Castaneda związał się z klubem z Poznania kontraktem do końca czerwca tego roku

Castaneda oficjalnie wzmocnił Wartę Poznań

Warta Poznań sfinalizowała siódmy transfer w trakcie trwającego okienka transferowego. Castaneda to były król strzelców ligi mołdawskiej, a także uczestnik trwającej edycji Ligi Mistrzów w barwach FC Sheriff.

To zawodnik aktywny na boisku, mobilny, lubi być często przy piłce, potrafi bardzo dobrze wykończyć akcję. Jeśli ktoś obejrzy jego bramki z ostatnich lat, to przekona się, że są to gole strzelone w urozmaicony sposób: zarówno prawą, jak i lewą nogą, ze stałych fragmentów gry – mówił dyrektor sportowy Warty Poznań – Radosław Mozyrko.

Wiemy też, że uwielbia dryblingi. Na pewno nie jest to piłkarz w europejskim stylu, który sztywno trzyma się w ramach taktycznych, dlatego trzeba dać mu trochę swobody, żeby mógł zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Frank jest bardzo ambitny, chce strzelić jak najwięcej goli i pomóc nam utrzymać się w Ekstraklasie – dodał działacz Zielonych.

Radości z dołączenia do Warty Poznań nie ukrywał też sam zawodnik. Castaneda przekonywał, że zamierza zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Warta wywalczyła utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i chcę pomóc zespołowi osiągnąć to, na co zasługuje. Mam umowę tylko na pół roku, ale przybyłem tutaj, aby pokazać się z jak najlepszej strony i uratować klub, który pisze kolejny rozdział swojej bogatej historii. Zawsze tam, gdzie się pojawiałem, walczyłem o to, aby być najlepszym i pozostawić po sobie dobre wrażenie i myślę, że w Warcie Poznań również mi się to uda – rzekł nowy nabytek ekipy z Poznania.

Czytaj więcej: Konoplanka oficjalnie w Cracovii

Komentarze