Warta Poznań z awansem do PKO Ekstraklasy!

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Warta Poznań uzupełniła stawkę PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/21! Podopieczni Piotra Tworka wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, dzięki pokonaniu Radomiaka Radom w piątkowym barażowym meczu.

Czytaj dalej…

Decydujące o losach awansu spotkanie rozgrywane było w Grodzisku Wielkopolskim. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy w nich ani jednego gola. Przez większą jej część lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale w ostatnim kwadransie groźniej atakował Radomiak.

Rozstrzygnięcie przyniosła druga odsłona meczu. W 66. minucie, prowadzący to spotkanie sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla Warty za faul Dawida Abramowicza na Łukaszu Spławskim. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Mateusz Kupczak.

W kolejnych minutach Radomiak starał się odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Tymczasem w 82. minucie gospodarze wywalczyli kolejny rzut karny, który tym razem został podyktowany za nieprzepisowe zagranie Mateusza Cichockiego. I tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Kupczak, który tym samym przesądził o losach rywalizacji.

Warta Poznań do Ekstraklasy wraca po 15-letniej przerwie. Po raz ostatni występowała w niej w sezonie 1994/95. Wcześniej bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy wywalczyły drużyny Stali Mielec i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Warta Poznań – Radomiak Radom 2:0 (0:0)
1:0 Kupczak (k.) 67′
2:0 Kupczak (k.) 83′

żółte kartki:
Warta – Trałka, Kieliba Grobelny, Szczepaniak, Jakóbowski, Laskowski
Radomiak – Kaput, Leandro, Górski

czerwona kartka:
Warta – Szczepniak (90′ – druga żółta kartka)

Warta: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb – Rybicki, Kupczak, Trałka, Janicki (58′ Laskowski), Jakóbowski – Spławski (75′ Szczepaniak)

Radomiak: Miszta – Jakubik (86′ Sokół), Cichocki, Karwot, Abramowicz – Leandro (86′ Fundambu), Kaput, Michalski, Makowski, Banasiak (72′ Górski) – Nowak

Komentarze