Warta Poznań tuż za podium

Piłkarze Warty
Piłkarze Warty PressFocus

W 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań wygrała z Jagiellonią Białystok 2:0 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobyli Łukasz Trałka i Makana Baku. Ekipa, która miała walczyć o utrzymanie, jest w tym momencie na czwartym miejscu (39 punktów). Dużo gorzej wiedzie się natomiast Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia zajmuje jedenastą lokatę (33 oczka).

Pierwszy kwadrans starcia pomiędzy Wartą Poznań, a Jagiellonią Białystok był bardzo spokojny. Obie drużyny grały dość zachowawczo i nie dążyły za wszelką cenę do kreowania sytuacji strzeleckich.

Na pierwszą groźniejszą okazję czekaliśmy do 27. minuty. Maciej Makuszewski zacentrował w pole karne beniaminka, a Bartosz Bida minimalnie chybił. Kilkadziesiąt sekund później zakotłowało się pod bramką Jagiellonii Białystok. Blisko był Jakub Kiełb, ale w porę interweniował Tomas Prikryl, który wybił piłkę zmierzającą do siatki.

Pod koniec pierwszej połowy beniaminek wyszedł na prowadzenie. Makana Baku rozpędził się lewą flanką, potem wypatrzył Łukasza Trałkę przed polem karnym, a ten mierzonym strzałem przy słupku zdobył gola na 1:0 dla poznaniaków. Chwilę potem mogło być już 2:0. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Adam Zrelak, a Aleks Ławniczak tylko nieznacznie się pomylił.

W 67. minucie gospodarze próbowali zdobyć kolejnego gola. Na uderzenie zdecydował się Jakub Kuzdra, ale dobrze interweniował Pavels Steinbors. Na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry gospodarze definitywnie zamknęli ten mecz. Poznaniacy przeprowadzili skuteczny kontratak, który wykorzystał Baku.

Więcej goli już nie padło i Warta Poznań pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonię Białystok 2:0.