Warta Poznań przedstawiła nowego trenera

Dawid Szulczek
Dawid Szulczek fot. PressFocus

Warta Poznań ogłosiła nazwiska nowego trenera. Został nim Dawid Szulczek, prowadzący ostatnio Wigry Suwałki. 31-latek związał się z Zielonymi kontraktem do końca trwającego sezonu z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Czytaj dalej…

  • Warta Poznań w poniedziałek 8 listopada ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca
  • Nowy opiekunem Zielonych został Dawid Szulczek, prowadzący ostatnio Wigry Suwałki
  • 31-latek debiut w nowej roli zaliczy po przerwie na mecze reprezentacyjnej

Dawid Szulczek został nowym trenerem Warty

Warta Poznań w minionym tygodniu podjęła decyzję o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Piotrem Tworkiem. W powszechnej opinii były już szkoleniowiec Zielonych stał się ofiara własnego sukcesu, gdy w poprzedniej kampanii był blisko wywalczenie z poznańską ekipą awansu do europejskich pucharów.

– To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Wiadomo, że celem Warty Poznań jest utrzymanie się w Ekstraklasie i jestem świadomy tego, że na dzisiaj tych punktów jest trochę mało, ale do końca sezonu jest jeszcze tyle meczów, że wejdziemy na dobrą ścieżkę, zaczniemy punktować i w ostatecznym rozrachunku pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon – mówił Szulczek cytowany przez oficjalną stronę Warty.

– Oglądałem kilka ostatnich spotkań Warty Poznań i mocniej analizowałem to, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Cieszę się, że mam w szatni taką grupę ludzi. Jestem przekonany, że dodam do niej coś od siebie i nasz dorobek punktowy się poprawi – uzupełnił nowy opiekun Zielonych.

Warta po rozegraniu 14 spotkań ligowych plasuje się aktualnie na 16. pozycji, legitymując się dorobkiem zaledwie 11 punktów na koncie. W następnej kolejce Zieloni w roli gospodarza zmierzą się z Wisłą Płock.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Legia skompromitowała się na Łazienkowskiej, Wisła górą w derbach

Komentarze