Warta ponownie zwycięska, Nafciarze bez pomysłu na rywala

Makana Baku
Makana Baku PressFocus

Warta Poznań zrobiła kolejny krok w kierunku utrzymania się w PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowym meczu 20. kolejki pokonała w Grodzisku Wielkopolskim 2:0 Wisłę Płock.

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla Warty, która już w trzeciej minucie objęła prowadzenie. Po prostopadłym podaniu pojedynek z Alanem Urygą wygrał Makana Baku, a następnie płaskim uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał bezradnego Krzysztofa Kamińskiego.

W kolejnych minutach Nafciarze szukali okazji do odpowiedzi, długo utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Groźniejsze sytuacje stwarzali bowiem gospodarze, którzy wyprowadzali groźne kontrataki. Dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystali jednak Mateusz Kuzimski i Maciej Żurawski. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie Warta zadała rywalom kolejny cios.  W 59. minucie na bramkę Wisły z woleja uderzał Kuzimski, ale bramkarz gości zdołał odbić futbolówkę. Dopadł do niej jednak jeszcze Baku i strzałem z kilku metrów po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

W 79. minucie Warta była bliska zdobycia trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu, do piłki przed bramką dopadł Łukasz Trałka, ale trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak trzy punkty trafiły na konto Warty, która dzięki tej wygranej awansowała na 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.