Warta ogłosiła nową umowę dla doświadczonego gracza

Michał Kopczyński
Michał Kopczyński Pressfocus

Michał Kopczyński i Warta Poznań osiągnęli porozumienie w sprawie nowego kontraktu. 30-letni pomocnik ma zostać w drużynie do 30 czerwca 2024 roku.

  • W sezonie 2022/2023 Michał Kopczyński wciąż będzie reprezentował Wartę
  • Klub i piłkarz doszli do porozumienia
  • Poznaniacy wydali oficjalny komunikat

Kopczyński zostaje w Poznaniu

Pierwsze tygodnie sezonu 2021/2022 nie były udane dla Michała Kopczyńskiego. Pomocnik nie znajdował się w kadrze meczowej albo grał mało. Od października nastąpił jednak przełom i 30-latek nie opuszczał już wyjściowego składu Warty. W ostatnich tygodniach sezonu strzelił nawet gola Piastowi i Lechowi. Klub zaproponował zawodnikowi nową umowę, a Kopczyński związał się z Wartą umową do 30 czerwca 2024 roku.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że zostaję w Zielonej Rodzinie Warty Poznań na kolejne dwa lata. Kiedy dostałem propozycję przedłużenia kontraktu, to decyzja o pozostaniu w Poznaniu nie była zbyt trudna. Mamy za sobą dobre dwa lata dla Klubu, dla mnie udany był ten ostatni sezon, gdyż pierwszy w większości straciłem z uwagi na kontuzje – powiedział Kopczyński.

Myślę, że zakończone niedawno rozgrywki były bardzo przyzwoite w moim wykonaniu: zaliczyłem dużo występów, zdobyłem też swoje pierwsze bramki w Ekstraklasie. Indywidualnie byłem zadowolony, a jak widać, Warta Poznań również była usatysfakcjonowana moją postawą, więc wspólnie doszliśmy do wniosku, że trzeba tę współpracę przedłużyć. Cieszę się, że klub mi zaufał – kontynuował 30-latek.

Mojej rodzinie też żyje się w Poznaniu dobrze i komfortowo, jesteśmy bardzo zadowoleni. Przed nami nowe wyzwania, więc trzeba się brać do roboty, bo już niedługo początek nowego sezonu i nowe cele do osiągnięcia – zakończył pomocnik Warty.

Czytaj także: Kolejny obcokrajowiec w Warszawie. Legia z nowym graczem

Komentarze