Walka o wicemistrzostwo trwa, tylko jeden punkt Pogoni

Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Warta Poznań Pressfocus

Pogoń Szczecin zremisowała z Wartą Poznań 1:1 (0:0) w meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Jeden punkt zdobyty przez gospodarzy wystarczył, aby awansować na pozycję wicelidera. Bramki zdobywali Makana Baku oraz Rafał Kurzawa.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy Pogoni Szczecin. Obie drużyny miały jednak problem, aby stworzyć groźną sytuację. Jedyną okazję miał w dziewiątej minucie Rafał kurzawa, ale Polak oddał słaby strzał, który poleciał nad poprzeczkę. Do przerwy utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Pogoń chciała dobrze rozpocząć drugą połowę, ale strzał Sebastiana Kowalczyka dobrze obronił Adrian Lis. Warta Poznań odpowiedziała w 54. minucie. Makana Baku oddał bardzo dobry strzał z pola karnego i nie pozostawił bramkarzowi żadnych szans. Niemiec otworzył tym samym rezultat spotkania.

W 60. minucie kontrę gości przerwali zawodnicy Pogoni. Piłka została dośrodkowana w pole karne, a Rafał Kurzawa pokonał na raty Adriana Lisa, doprowadzając do wyrównania. Sędzia Daniel Stefański skorzystał jednak z VARu, ale uznał gola. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, aby wyjść na prowadzenie, ale wszystkie strzały okazywały się niecelne.