”W tym sezonie to wypali”

Dawid Kocyła
Dawid Kocyła Pressfocus

Dawid Kocyła liczy, że Wisła Płock będzie się spisywała dobrze w sezonie 2022/2023. Piłkarz wrócił do klubu po półrocznym wypożyczeniu do Niecieczy.

  • Nieudany sezon ma za sobą Dawid Kocyła
  • Zbliżające się rozgrywki mają być jednak dobre dla Wisły Płock
  • 19-latek opowiedział też na jakiej pozycji czuje się najlepiej

Nowoczesny futbol w Płocku ma dać efekt

Dawid Kocyła swego czasu był uważany za spory talent Wisły Płock. Jego rozwój wyhamował w minionym sezonie, ponieważ 19-latek nie strzelił żadnego gola w Ekstraklasie, a występował w dwóch klubach. Kocyła ponownie jest graczem Nafciarzy, z którymi ma nadzieję na osiągnięcie sukcesu.

Na pewno czuć, że jest to świeża krew i inny styl grania, niż w Polsce się najczęściej wybiera. Jest to nowoczesny futbol, tak bym to nazwał. Trener Pavol Stano czuje to, czego zawodnicy potrzebują. Jeżeli widzi, że jesteśmy zmęczeni, to daje odpocząć. Jeżeli widzi, że trenujemy słabiej, to dokręca śrubę. Trener ma taki feeling co, kiedy, gdzie. Metody treningowe i styl gry są bardzo przekonujące. Uważam, że w tym sezonie to wypali – powiedział Kocyła.

– Na pewno nie widzę się na wahadle. Szczerze mówiąc, trochę mnie to zabiło w poprzednim sezonie. Czy ja wiem, czy wysunięty napastnik? Nie jest to dla mnie komfortowe. Jak dla mnie, napastnik powinien być silny, móc osłonić piłkę. Ja takim typem zawodnika nie jestem i mogłoby to być uciążliwy nie dla mnie, ale dla drużyny, że nie mają na kogo tej piłki rzucić – to z kolei opinia 19-latka o tym, gdzie czuje się najlepiej na boisku.

Wydaje mi się, że najwięcej mogę dać z lewego skrzydła, tam się najswobodniej czuję. Zejść gdzieś do środka, poszukać podania albo bramki. Choć w sumie… nigdy jeszcze tak nie strzeliłem, bo zawsze byłem gdzieś tam ustawiany głównie po prawej stronie – dodał Kocyła.

Czytaj także: Zagłębie dokonało transferowego hitu

Komentarze