W Poznaniu nie wytrzymali. Dariusz Żuraw zwolniony

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw PressFocus

Lech Poznań w oficjalnym komunikacie poinformował o zwolnieniu trenera Dariusza Żurawia. 48-letni szkoleniowiec kończy tym samym współpracę z Kolejorzem po ponad dwuletnim zajmowaniu tej posady.

W ostatni weekend Lech Poznań przegrał 1:2 z Cracovią i była to dla niego ósma porażka w obecnym sezonie. W trzech ostatnich kolejkach Kolejorz zapisał na swoje konto jeden punkt, prezentując się przy tym z bardzo słabej strony. W efekcie na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i praktycznie stracił szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

“Trener Żuraw przejął zespół w trudnym momencie, kiedy był zupełnie rozbity, a w perspektywie czekała go budowa niemal od zera. I stworzył drużynę, której grą zachwycali się fachowcy w całym kraju. Prezentowaliśmy efektowny, ofensywny styl gry, “Żurawball”, który przypadł wszystkim do gustu. Ta odważna, bezkompromisowa gra zaprowadziła lechitów do Ligi Europy, w której jako klub nie byliśmy od pięciu lat. W lidze drużyna wpadła jednak w tarapaty, z których mimo wielu prób nie zdołała się wygrzebać. Dlatego trzeba było zareagować jeszcze przed zakończeniem sezonu i podjąć trudną decyzję o rozstaniu” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Nazwisko nowego trenera Lecha Poznań na razie nie jest znane. Klub planuje ogłosić je w ciągu najbliższych kilku dni. W najbliższym czasie drużyna będzie trenowała pod okiem dotychczasowych asystentów Dariusza Żurawia.

Komentarze