W niedzielę Legia zaprezentuje nowego trenera

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić Pressfocus

Przed startem 34. kolejki PKO Ekstraklasy ciekawe wieści przekazał dyrektor sportowy Legii Warszawa. Jacek Zieliński w rozmowie z Bartkiem Ignacikiem z Canal+ przyznał, że Wojskowi oficjalnie zaprezentują nowego trenera w niedzielne po południe. Wybór padł na Kostę Runjaicia, który do tej pory trenował Pogoń Szczecin.

  • Legia Warszawa w niedzielę zaprezentuje nowego trenera
  • Stery w klubie przejmie Kosta Runjaić
  • Celem Wojskowych na nowy sezon będzie walka o mistrzostwo Polski

Runjaić na ratunek Legii Warszawa

Legia Warszawa przeszła przez męki podczas kampanii 2021/22. W pewnym momencie największy klub Polski zamykał ligową tabelę. Na wiosnę udało się jednak wywalczyć utrzymanie i za sprawą Vukovicia na dobre odbić się od dna.

Wiadomo było, że tylko kwestią czasu pozostaje ogłoszenie nowego trenera, który przejmie zespół po zakończeniu sezonu. I tak nastała 34. kolejka Ekstraklasy. Tuż przed rozpoczęciem meczu Legia – Cracovia, dyrektor sportowy Wojskowych uchylił rąbka tajemnicy w tej sprawie.

W niedzielę planujemy ogłosić nowego trenera. Konferencja prasowa zaplanowana jest na godzinę 14:00 – przekazał Jacek Zieliński.

Na pytanie czy będzie to nominacja Kosty Runjaicia, działacz nie zaprzeczył.

Chyba nie muszę nikomu już tego przedstawiać. W niedzielę wszystko będzie jasne – dodał.

Od kilku tygodni w polskich mediach krążyły plotki, że Kosta Runjaić przejdzie do Legii Warszawa. Trener podczas pożegnania w Szczecinie dawał do zrozumienia, że tak właśnie się stanie. Teraz wątpliwości rozwiała wypowiedź Zielińskiego i warszawiaków przejmie niemiecka myśl szkoleniowa.

Czytaj więcej: Wisła Płock żegna się z dwoma piłkarzami

Komentarze