Vuković zdradza kulisy zatrudnienia w Gliwicach

Aleksandar Vuković
Aleksandar Vuković fot. PressFocus

Aleksandar Vuković został w zeszłym tygodniu nowym szkoleniowcem Piasta. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” opowiedział o szybkim procesie zatrudnienia w Gliwicach.

  • Aleksandar Vuković zastąpił na stanowisku szkoleniowca Waldemara Fornalika
  • W swoim debiucie w Piaście Gliwice zremisował z Koroną Kielce
  • Serb opowiedział o szybkim procesie zatrudnienia w nowym klubie

“Wszystko działo się błyskawicznie”

W minionym tygodniu Piast Gliwice zaskoczył i poinformował o rozstaniu z Waldemarem Fornalikiem, który na stanowisku szkoleniowca przebywał przez ponad pięć lat. W klubie zastąpił go Aleksandar Vuković, który ma już za sobą debiut w nowym klubie. Jego pierwsze spotkanie zakończyło się remisem z Koroną Kielce 1-1.

Z obozu w Gliwicach docierały głosy zaskoczenia decyzją o zwolnieniu Fornalika. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Vuković zdradził kulisy zatrudnienia w klubie. Okazuje się, że proces przebiegł bardzo szybko.

Jeszcze w poniedziałek oglądałem mecze Ekstraklasy, w tym starcie Piasta z Radomiakiem, a wieczorem, dwie trzy godziny później, dostałem telefon z Piasta, czy byłbym skłonny porozmawiać na temat przejęcia drużyny z Gliwic. Tak więc wszystko działo się błyskawicznie. Momentalnie trzeba było podjąć decyzję i na drugi dzień już siedziałem w aucie w drodze do Polski. Całą środę spędziłem na rozmowach w Gliwicach, wieczorem podaliśmy sobie ręce i w czwartek oficjalnie ogłoszono, że jestem nowym trenerem Piasta.

– Waldemar Fornalik pracował tam pięć lat. Dotyczy to także wielu wcześniejszych trenerów, których w Gliwicach nie zwalnia się po dwóch porażkach. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że nie zmieniła się struktura w klubie, jeśli chodzi o osoby funkcyjne i proces podejmowania decyzji, skłoniłem się do podjęcia wyzwania – mówi Serb.

Zobacz również: Runjaic: w każdym sezonie zdarzają się niespodzianki

Komentarze