Vuković podsumował treningi w Wałbrzychu. “Teraz na pewno mamy ciężej niż inni”

Aleksandar Vuković
Aleksandar Vuković fot. PressFocus

Piast Gliwice ma za sobą bardzo intensywny czas, w którego trakcie zespół trenował przed rundą wiosenną. Pierwszy etap przygotowań do wznowienia rozgrywek zatem już za Niebiesko-czerwonymi, co podsumował trener Aleksandar Vuković.

  • Piast Gliwice nie może zaliczyć rundy jesiennej do udanych
  • Niebiesko-czerwoni są zaangażowani aktualnie w walkę o ligowy byt
  • Na temat przygotowań w ostatnich dniach kilka słów wyraził Aleksandar Vuković

“To w odpowiednim czasie zaprocentuje”

Piast Gliwice po rozegraniu 17 meczów ligowych plasuje się w strefie spadkowej, legitymując się bilansem 16 oczek na koncie. Do bezpiecznej strefy Niebiesko-czerwoni tracą punkt. Nie może zatem dziwić, że nikt w klubie z Okrzei nie chce zmarnować nawet jednego dnia przed rundą wiosenną.

Możemy być zadowoleni, mając na uwadze szczególnie aurę jaką mamy w Polsce, udało nam się zrealizować wszystko, co było zaplanowane. Drużyna przepracowała wszystkie jednostki niezależnie od zimna. Gospodarz na miejscu bardzo się starał i przygotowywał dla nas boisko, by na co dzień było ono dostępne do treningu. Oprócz tego, że drużyna pracuje z dużym zaangażowaniem i motywacją, widać, że jest świadoma sytuacji, w jakiej się znajdujemy i już teraz myśli o tym, jak być gotową na koniec stycznia i początek rozgrywek – mówił Aleksandar Vuković cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

Pracowaliśmy nad wszystkimi aspektami motorycznymi, nad siłą. Mieliśmy do dyspozycji siłownię i mocno z niej korzystaliśmy. To wszystko cały czas było przeplatane pracą związaną z modelem gry, tego jak chcemy grać. Nie zostaje to pominięte, potrafimy to łączyć, czyli jednocześnie pracować nad taktyką, sposobem gry, ale też chcemy być gotowi do tego, co nas czeka pod kątem motoryki – kontynuował opiekun gliwickiej ekipy.

Ostatnie dni grudnia to będzie sześć treningów, bo będą jeszcze dwa dni wolnego na Sylwestra i Nowy Rok, ale między 27 a 30 grudnia przepracujemy. Wychodzę z takiego założenia, że mało drużyn pracuje zimą tak jak my, ale wierzę, że to w odpowiednim czasie zaprocentuje. Teraz na pewno mamy ciężej niż inni, ale chcemy wyjść z trudnej sytuacji. Jest w nas wiara, że ta duża praca nam się zwróci – przekonywał Vuković.

Gliwiczanie do gry wrócą w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godzinie 12:30.

Czytaj więcej: Piast Gliwice ogłosił transfer z udziałem reprezentanta Polski

Komentarze