Vuk Sotirović znów we Wrocławiu

Vuk Sotirović
Vuk Sotirović fot. ASInfo

Vuk Sotirović w polskiej ekstraklasie zanotował blisko 80 występów, ale po nieudanej przygodzie z Pogonią Szczecin ostatnie pół roku spędził w belgradzkim BKS Borca. W piątek serbski napastnik wrócił jednak do Wrocławia!

Czytaj dalej…

Sotirović w piątkowy wieczór z perspektywy trybun oglądał zwycięstwo Śląska nad Legią Warszawa. Serbowi towarzyszył pauzujący za czerwoną kartkę lewy obrońca mistrzów Polski – Amir Spahić.

Po spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 1:0, Spahić wraz z Sotiroviciem udali się w stronę szatni gospodarzy. Tam Serb wraz z resztą zespołu głośno cieszył się z wygranej.

Patrząc na wydarzenia ze Stadionu Miejskiego z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że 30-letni napastnik jest przymierzany do powrotu do stolicy Dolnego Śląska. Sytuacja finansowa w klubie nie jest najlepsza, a Sotirović, który utożsamia się z WKS-em, nie będzie oczekiwał kosmicznej pensji.

Ponadto napastnicy Śląska – Johan Voskamp i Cristian Diaz – zawodzą na całej linii, a Łukasza Gikiewicza po spięciu z Patrikiem Mrazem zespół skazał na ostracyzm.

Vuk Sotirović do Śląska trafił przed sezonem 2008/09. Przed dwa i pół roku gry w zielono-biało-czerwonych barwach strzelił 18 goli (w 57 występach).

z Wrocławia – Przemysław Mamczak

Komentarze