Utalentowany 17-latek od lipca w Płocku

Piłkarze Wisły Płock
Piłkarze Wisły Płock PressFocus

1 lipca 2021 roku zawodnikiem naszego klubu zostanie Marcel Błachewicz. 17-latek podpisał 3-letni kontrakt z Wisłą Płock, obowiązujący do 30 czerwca 2024.

Urodzony 6 maja 2003 roku Błachewicz do końca sezonu 2020/2021 będzie jednak reprezentował barwy klubu Escola Varsovia Warszawa. W przeszłości był także związany z WM Sport Sp. z o.o, Legią Warszawa czy Warszawską Akademią Piłki Nożnej (APN). W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek zagrał w 17 meczach Centralnej Ligi Juniorów, w których zdobył jedną bramkę w meczu z Lechią Gdańsk. Nominalnie występuje jako lewy obrońca.

– Marcel to kolejny utalentowany chłopak z bardzo dobrymi parametrami motorycznymi. Błachewicz wzbudzał zainteresowanie innych klubów z ekstraklasy, dlatego też cieszymy się, że zdecydował się skorzystać z naszej oferty i dołączyć do Wisły Płock. W tym momencie zaprosiliśmy go na treningi z pierwszym zespołem, żeby przyjrzeć mu się nieco bliżej, choć nie ukrywamy, że wielokrotnie był przez nas obserwowany w meczach Centralnej Ligi Juniorów – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Komentarze