Górnik Zabrze pożegnał się z trenerem

Jan Urban
Jan Urban PressFocus

Górnik Zabrze poinformował o zakończeniu współpracy z Janem Urbanem. Doświadczony szkoleniowiec poprowadził Górników zaledwie przez jeden sezon i zajął z nimi ósme miejsce w PKO BP Ekstraklasie.

  • Jan Urban od środy nie będzie już prowadził Górnika Zabrze
  • Trenerowi było nie po drodze z prezesem klubu, Arkadiuszem Szymankiem
  • Obowiązki 60-latka przejmie na razie dotychczasowy trener drugiej drużyny, Piotr Gierczak

Jan Urban nie jest już trenerem Górnika

We wtorek Górnik Zabrze poinformował, że rozwiązał współpracę z Janem Urbanem. Będąc dokładnym, klub zdecydował się nie przedłużać z 60-latkiem kontraktu. Tym samym szkoleniowiec poprowadził Górników zaledwie przez jeden sezon. Dotarł z nimi do ósmego miejsca w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Trudno nazwać tę sytuację wielką niespodzianką. Od dłuższego czasu spekulowano, że Urban może stracić posadę. Te doniesienia podsycały kiepskie relacje szkoleniowca z prezesem Górnika, Arkadiuszem Szymankiem.

Jeszcze w okolicy południa rzecznik prasowy zabrzan nawoływał do zachowania spokoju.

– Nie spekulujmy, nie dopowiadajmy rzeczywistości. Sztab dzisiaj normalnie pracuje w komplecie. Zawodnicy przechodzą testy i trenują na siłowni. Wszystko odbywa się zatem zgodnie z planem – mówił Konrad Kołakowski w rozmowie z Goal.pl.

Kilka godzin później wszystko było już jasne. Klub postanowił zakończyć współpracę ze skutkiem natychmiastowym. Od środy obowiązki Jana Urbana przejmie dotychczasowy trener drugiej drużyny, Piotr Gierczak.

Komentarze