Dobre wiadomości ws. zdrowia Bartosza Salamona

Bartosz Salamon
Bartosz Salamon Pressfocus

Po meczu Wisły Kraków z Lechem Poznań kibice drżeli o stan zdrowia Bartosza Salamona. Defensor z boiska schodził w asyście klubowych lekarzy. Istniało podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych. Klub w poniedziałkowym komunikacie wykluczył jednak tak poważny uraz.

  • Lech zremisował tylko w meczu z Wisłą Kraków
  • Pod koniec meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Bartosz Salamon
  • Wstępne badania wykluczyły zerwanie więzadeł krzyżowych

W Poznaniu chuchają i dmuchają na Salamona

Bartosz Salamon jest w tym sezonie jednym z kluczowych piłkarzy Lecha Poznań. Doświadczony defensor rozegrał 24/25 meczów w PKO BP Ekstraklasie i aż trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Nic więc dziwnego, że wszyscy w Poznaniu zadrżeli, gdy 30-latek padł na murawę po starciu z Elvisem Manu z grymasem bólu na twarzy.

Defensor w poniedziałek przeszedł szereg badań, które wykluczyły najgorszy scenariusz, czyli zerwanie więzadeł krzyżowych. Salamon wciąż odczuwa jednak skutki starcia z Białą Gwiazdą i nie będzie dostępny w najbliższym spotkaniu Kolejorza. Na razie będzie współpracował z klubowymi fizjoterapeutami.

Utrata Salamona na dłużej mogłaby być dużym problemem dla trenera Skorży. Już teraz Lech mierzy się ze zniżką formy, czego skutkiem była utrata punktów w meczach z Rakowem i Wisłą. Jeśli drużyna z Częstochowy wygra w poniedziałek ze Stalą Mielec, to zepchnie Kolejorza na trzecią pozycję. 

Czytaj też: “Teraz czas na kolejne plany i cele”

Komentarze