Uczestnik mundialu zagra w Ekstraklasie

Stefanos Kapino
Stefanos Kapino fot. Miedź Legnica

Miedź Legnica pochwaliła się transferem greckiego bramkarza. Do beniaminka Ekstraklasy dołączył Stefanos Kapino.

  • Nowy bramkarz to ostatni nabytek, który ogłosiła Miedź Legnica
  • W beniaminku Ekstraklasy zagrał grecki golkiper
  • Na transfer do polskiego klubu zdecydował się Stefanos Kapino

Miedź wzmocniła się reprezentantem Grecji

Miedź Legnica to beniaminek Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Zespół ten nie może zaliczyć minionych miesięcy do udanych. Drużyna Grzegorza Mokrego znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli, ze stratą pięciu punktów do bezpiecznej lokaty.

W Legnicy uznali, że zespołowi przyda się nowy bramkarz. Do Miedzi dołączył uczestnik mistrzostw świata z 2014 roku, czyli Stefanos Kapino. Grek, który ma w swoim CV Panathinaikos i Olympiakos, reprezentował ostatnio Arminię Bielefeld. W tym sezonie rozegrał sześć meczów, ale po kontuzji nie dostał już szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności. Miedź to dla Kapino szansa na powrót do regularnych występów. Klub liczy, że Grek zaprezentuje formę, która umożliwiła mu występy w narodowej kadrze. 28-latek grał młodzieżowej i seniorskiej reprezentacji.

W pierwszej reprezentacji Grecji zanotował 9 występów. Jest najmłodszym debiutantem w kadrze narodowej swojej ojczyzny. Znalazł się w reprezentacji Grecji na mistrzostwa świata 2014. Regularnie występował też w kadrach młodzieżowych. Był podstawowym bramkarzem reprezentacji na mistrzostwach świata U20, dwukrotnie na mistrzostwach Europy U19, zdobywając srebrny medal oraz na Euro U17 – przypomniała Miedź Legnica na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: Ruch Chorzów ogłosił kolejne wzmocnienie

Komentarze