Trzy punkty Puszczy, remisy w Katowicach i Gdyni

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec PressFocus

Tylko Puszcza Niepołomice sięgnęła po komplet punktów w sobotnich spotkaniach 1. kolejki Fortuna 1. Ligi. Pozostałe dwa mecze, w których na murawie mieliśmy okazję zobaczyć między innymi GKS Katowice i Arkę Gdynia zakończyły się remisami.

W pierwszym sobotnim meczu blisko zdobycia kompletu punktów był GKS Katowice, który jeszcze na kilkanaście minut pojedynku z Resovią prowadził 2:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów. Goście wyrównującego gola zdobyli w ostatniej minucie.

Udanie nowy sezon zainaugurowała Puszcza Niepołomice, która w wyjazdowym meczu pokonała 2:0 GKS Jastrzębie. Gospodarze pomogli rywalom w zwycięstwie, bowiem tuż przed przerwą Feruga trafił do bramki swojego zespołu. W drugiej połowie drugiego gola dla Puszczy dołożył Mroziński.

Na zakończenie sobotnich zmagań Arka Gdynia mierzyła się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 62. minucie po strzale Bednarskiego na prowadzenie wyszli gospodarze. Zagłębie wyrównało jednak w 72. minucie po uderzeniu Tanque z rzutu karnego, a wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

GKS Katowice – Resovia 2:2 (1:0)
1:0 Błąd 18′
2:0 Szymczak 52′
2:1 Jaroch 74
2:2 Komor 90′

GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 Feruga (sam.) 45′
0:2 Mroziński 82′

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 Bednarski 62′
2:0 Tanque (k.) 71′

Komentarze