Trzeci transfer Zagłębia dopięty

Mateusz Bartolewski z prezesem Zagłębia Lubin
Mateusz Bartolewski z prezesem Zagłębia Lubin fot. Zagłębie Lubin

Mateusz Bartolewski jest trzecim, po Jakubie Żubrowskim i Jakubie Wójcickim, zawodnikiem, który zasilił szeregi Zagłębia Lubin przed nowym sezonie. 22-latek, do zespołu Zagłębia przenosi się na zasadzie wolnego transferu z Ruchu Chorzów.

Czytaj dalej…

Bartolewski podpisał z Zagłębiem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Bartolewski przygodę z futbolem rozpoczynał w rodzinnym mieście w barwach Wielimiu Szczecinek. Następnie, już w drużynach juniorskich, reprezentował barwy miejscowej Akademii Piłkarskiej skąd w 2015 roku przeszedł do rezerw Pogoni Szczecin. W tamtejszej drużynie występował zarówno w rozgrywkach trzecioligowych jak i Centralnej Lidze Juniorów, łącznie zbierając 26 występów.

W 2017 roku obrońca przeniósł się do Stilonu Gorzów, gdzie również grał na poziomie trzecioligowym, między innymi przeciwko ekipie KGHM Zagłębia II Lubin. Wraz z końcem sezonu 2017/2018 Bartolewski dostał propozycję z drugoligowego wówczas Ruchu Chorzów, z której skorzystał. W barwach Niebieskich występował przez kolejne dwa lata, łącznie rozgrywając 40 spotkań, w których zdobył 9 bramek i uzbierał 12 żółtych kartek.

Komentarze