Pavol Stano triumfuje. “U zawodników Legii było widać jakość”

Pavol Stano
Pavol Stano fot. PressFocus

Wisła Płock pod wodzą Pavola Stano nie przestaje zaskakiwać. W piątek udało się pokonać na własnym terenie Legię Warszawa 2-1, co zaowocowało awansem na pozycję wicelidera. Szkoleniowiec Nafciarzy przekonuje, że było to bardzo emocjonujące spotkanie.

  • Wisła Płock pokonała Legię Warszawa 2-1 po bramkach Lewandowskiego i Sekulskiego
  • Nafciarze awansowali na pozycję wicelidera Ekstraklasy
  • Pavol Stano przyznaje, że po tym meczu najbardziej cieszy zdobycz punktowa

Wisła Płock wiceliderem Ekstraklasy

W obecnym sezonie Wisła Płock radzi sobie wprost fenomenalnie. Po bardzo obiecującym początku sezonu wpadła w lekki dołek, z którego udało jej się wyjść bez większych problemów. W piątek Nafciarze pokonali przed własną publicznością Legię Warszawa 2-1 i awansowali na fotel wicelidera Ekstraklasy.

Bohaterem spotkania został Rafał Wolski, który dwukrotnie asystował przy bramkach Lewandowskiego i Sekulskiego. Pavol Stano nie kryje euforii spowodowanej występami swoich podopiecznych. Na pomeczowej konferencji przyznał, że Legia Warszawa tego dnia dysponowała sporą jakością, a jego zespół świetnie wywiązał się ze swoich zadań.

Za nami mecz otwarty, pełen emocji. Mogła wygrać zarówno jedna, jak i druga drużyna, obie miały sytuacje. U zawodników Legii było widać jakość. Myślę, że dobrze zareagowaliśmy po pierwszych minutach, w których rywale mieli niezły plan na nas. Korygowaliśmy zadania, weszliśmy w spotkanie, a potem staliśmy się tak samo groźni.

– Trzeba przyznać, że z mojej perspektywy był to ciekawy mecz, może takie szachy na początku. Potem i jedna, i druga drużyna kreowały sytuacje, które mogły być bardzo fajne. Byliśmy dobrzy w kontrataku. Jakość tych ostatnich podań troszeczkę nie wychodziła. Legia po dośrodkowaniach też była bardzo groźna, trzeba cieszyć się z tych trzech punktów – myślę, że to jest teraz najważniejsze – uważa Stano.

Do liderującego Rakowa Częstochowa Wisła Płock traci dwa punkty. Już we wtorek Nafciarze ponownie zmierzą się z Legią Warszawa w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Zobacz również: Stal pnie się w tabeli, hit dla Wisły i zmiana wicelidera

Komentarze