Trener lidera Ekstraklasy tłumaczy powód czerwonej kartki

Pavol Stano
Pavol Stano fot. PressFocus

Wisła Płock zremisowała w poniedziałek z Górnikiem Zabrze 1-1 i wróciła na fotel lidera Ekstraklasy. Pod koniec spotkania wyrzucony z ławki trenerskiej został Pavol Stano, który na pomeczowej konferencji wyjaśnił powody decyzji sędziego.

• Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1
  • W trakcie spotkania czerwoną kartkę otrzymał Rafał Wolski
  • Później na trybuny wyproszony został także trener Pavol Stano

Pavol Stano pochwalił pracę sędziego

Wisła Płock w poniedziałek mierzyła się z Górnikiem Zabrze, a stawką był fotel lidera Ekstraklasy. Po udanej pierwszej połowie i skromnym prowadzeniu sytuacja Nafciarzy mocno się skomplikowała, bowiem Rafał Wolski otrzymał czerwoną kartkę. Osłabiona brakiem jednego zawodnika drużyna straciła bramkę i w końcowym rozrachunku podzieliła się punktami z zabrzanami. Pozwoliło jej to mimo wszystko wskoczyć na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Na pomeczowej konferencji Pavol Stano ocenił występ swoich podopiecznych. Pochwalił ich za grę w trudnej sytuacji.

Mieliśmy emocje. Cieszę się, że było tylu kibiców i trybuny żyły. Szczególnie w drugiej połowie. Troszeczkę szkoda tego początku, mecz się długo rozkręcał i dopiero później zaczęliśmy grać tak, jak zakładaliśmy. Górnik dobrze do nas podszedł. Blokował strefy, z których korzystaliśmy. To był dobry bój taktyczny. Chłopcy odpowiednio pracowali. Parametry biegowe mieli bardzo dobre. Po czerwonej kartce w 10 zagrażali przeciwnikom. Pokazali charakter i o to chodzi – mówi trener Wisły Płock.

Stano odniósł się również do sytuacji, w której sam został wykluczony z ławki trenerskiej. Przyznał, że decyzja arbitra była słuszna.

Pokazałem gest, którzy sędziowie ocenili na żółtą kartkę. To są emocje, poziom ciśnienia trzeba wytrzymać. Zasłużenie otrzymałem drugą żółtą kartkę. Czerwona kartka dla Rafała Wolskiego również była bezdyskusyjna – przyznał Słowak.