Trener Wisły ocenił Derby Krakowa. “To był bardzo dramatyczny mecz”

Peter Hyballa
Peter Hyballa fot. PressFocus

Wisła Kraków w piątkowy wieczór rozgrywał swój pierwszy mecz pod batutą nowego trenera. Biała Gwiazda prowadzona przez Petera Hyballę zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:0. Niemiec po zakończeniu spotkania nie szczędził pochwał w kierunku swoich zawodników.

Czytaj dalej…

Wisła Kraków nie powtórzyła zatem osiągnięcia z marca tego roku, gdy wygrała na stadionie przy ulicy Kałuży 2:0. Ciekawostką jest natomiast fakt, że Białą Gwiazda zaliczyła remis 1:1 z Pasami po raz pierwszy od 10 grudnia 2016 roku.

– Powiedziałem zawodnikom w szatni, że jestem z nich niesłychanie dumny. To był bardzo dramatyczny mecz. W pierwszej połowie staliśmy wysoko, dobrze stosowaliśmy pressing. Mogliśmy lepiej wykorzystać kontry, ale byliśmy drużyną aktywniejszą – mówił Hyballa cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły Kraków.

– Druga połowa zaczęła się dobrze, bo rzutem karny. Potem musieliśmy radzić sobie w “10”. Cracovia grała długie piłki w pole karne, ale walczyliśmy do końca. Jestem dumny ze swojej drużyny – uzupełnił opiekun wiślaków.

Wisłą z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Felicio Brown Forbesa kończyła mecz w zdekompletowanym zestawieniu. Czy taki obrót wydarzeń zdenerwował trenera Białej Gwiazdy?

– Nie jestem zły. Rzeczywiście przy drugim faulu ręka była nieco za wysoko. Uważam, że pierwsza żółta kartka nie była słuszna, ponieważ najpierw to on był nieprzepisowo zatrzymywany. Felicio w szatni przeprosił swoich kolegów, ale nie mam mu tego za złe – mówił Hyballa.

Wisła Kraków po rozegraniu 12 meczów na koncie plasuję się aktualnie na 12. pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 11 punktów na koncie. Swoje kolejne spotkanie ekipa z Reymonta rozegra 12 grudnia, gdy rywalem Białej Gwiazdy będzie warszawska Legia.

(za Wisla.krakow.pl)

Komentarze