Trener Widzewa o sparingu z Ruchem Lwów. “Coś ćwiczymy, coś doskonalimy”

Janusz Niedzwiedź
Janusz Niedzwiedź fot. PressFocus

Widzew Łódź jest w trakcie pierwszej części przygotowań to rundy wiosennej. W sobotę trzecią aktualnie ekipa w tabeli PKO Ekstraklasy rozegrała mecz kontrolny z Ruchem Lwów, który zakończył się bezbramkowym remisem. Po jego zakończeniu opinią o nim podzielił się opiekun łodzian.

  • Widzew Łódź od bezbramkowego remisu zaczął przygotowania do rundy wiosennej
  • Ekipa z PKO Ekstraklasy w rywalizacji z Ruchem Lwów zakończyła spotkanie bez gola
  • Kilka słów na temat potyczki kontrolnej wyraził opiekun łodzian

“Rezultat nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku”

Widzew Łódź to jedna z największych rewelacji trwającej kampanii w elicie. Jako beniaminek drużyna Janusza Niedźwiedzia plasuje się po rozegraniu 17 meczów na trzeciej pozycji w stawce. Do lidera Rakowa Częstochowa traci obecnie 12 oczek.

W sobotę łodzianie rozegrali pierwszy sparing po zakończeniu pierwszej części sezonu w PKO Ekstraklasie. Po jego zakończeniu kilka słów na jego temat wyraził opiekun Widzewa.

Rezultat nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku. My mieliśmy przynajmniej pięć okazji, Ruch miał przynajmniej dwie, więc mecz mógł się skończyć zdecydowanie innym wynikiem. Ruch jest w trakcie sezonu, ci zawodnicy są w rytmie meczowym, a my mieliśmy przerwę trwającą trzy tygodnie. Natomiast poza początkami meczu nie było tego widać. Było dobre, płynne granie i dobra intensywność, więc jesteśmy zadowoleni – powiedział Janusz Niedźwiedź cytowany przez Widzew.com.

Rywal był wymagający. Nie przez przypadek ten zespół gra w najwyższej ukraińskiej lidze. Jeśli natomiast chodzi o nasze granie, to można być z części rzeczy bardzo zadowolonym, z niektórych mniej, ale tak jest zawsze w procesie treningowym. Coś ćwiczymy, coś doskonalimy i najważniejsze, że wszyscy dzisiaj zagrali, nikt nie zgłosił jakiegokolwiek urazu, co też jest pozytywem – dodał trener.

Rundę wiosenną łódzka drużyna zacznie 28 stycznia. Pierwszy mecz ligowy w 2023 roku Widzewa rozegra przeciwko Pogoni Szczecin.

Czytaj więcej: Papszun po wartościowym sparingu z PSV. “Praktycznie po każdym naszym błędzie, rywal zdobył bramkę”

Komentarze