Trener Warty zadedykował wygraną kapitanowi

Dawid Szulczek
Dawid Szulczek fot. PressFocus

Warta Poznań w niedzielnym spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy wróciła na zwycięski szlak, pokonując w roli gospodarza Cracovię (1:0). Po zakończeniu spotkania opinią na temat gry podzielił się opiekun Zielonych, podkreślając znaczenie rezerwowych w swojej drużynie.

  • Warta Poznań zanotowała cenne zwycięstwo nad sąsiadem w tabeli w niedzielnym starciu
  • Zieloni w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali Cracovię
  • Na temat starcia na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedział się trener poznaniaków

Warta wróciła na zwycięski szlak

Warta Poznań zanotowała w niedzielne popołudnie ósme zwycięstwo w sezonie. Jednocześnie Zieloni legitymują się bilansem 33 punktów, dzięki czemu odskoczyli od strefy spadkowej.

– Dedykujemy to zwycięstwo naszemu kapitanowi, Bartkowi Kielibie ze względu na to, że zmaga się z urazem. Ostatnio przeszedł zabieg, teraz czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja. Jednak pamiętamy o nim, już przed meczem przygotowywaliśmy się do tego, aby to właśnie jemu zadedykować trzy punkty – powiedział Dawid Szulczek cytowany przez WartaPoznan.pl.

Opiekun zielonych przyznał, że kluczowe dla przebiegu rywalizacji były roszady w jego zespole. – Przeprowadzane zmiany utrzymują albo jeszcze podwyższają jakość w danym spotkaniu, co jest bardzo ważne. Dzisiaj mocno na to pracowaliśmy w drugiej połowie, oprócz tego trochę sprzyjało nam szczęście. Cracovia miała rzut karny i strzeliła w poprzeczkę. Natomiast ile razy w tym sezonie sami mieliśmy takie mecze, kiedy tego szczęścia nam brakowało… – mówił Szulczek.

Bohaterem poznańskiej ekipy w starciu przeciwko Pasom został Adam Zrelak. W jego kierunku trener Warty nie szczędził pochlebnych słów.

– Adam Zrelak to nasz kluczowy piłkarz. Bardzo dobrze utrzymuje piłkę, w dodatku jest w dobrej dyspozycji strzeleckiej. Kolejne powołanie do reprezentacji Słowacji to zapewne kwestia czasu. Na pewno podrażniło go to, że ostatnio nie miał szansy pojechać na zgrupowanie ze względu na uraz, nie mógł nam także pomóc w meczu z Rakowem. W tym sezonie jest mocną wartością dodaną – rzekł opiekun Zielonych.

Czytaj więcej: Ogromna kontrowersja w hicie, beniaminkowie na tarczy

Komentarze