Trener Warciarzy zrezygnował z premii za utrzymanie

Piotr Tworek
Piotr Tworek Pressfocus

Piotr Tworek pełniący na co dzień obowiązki pierwszego trenera w Warcie Poznań, natomiast w czwartek spotkał się z dziennikarzami przed ostatnią kolejką PKO Ekstraklasy. Podczas udzielania jednej z wypowiedzi wyznał, że nie zamierza przyjąć premii za utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Warta najlepszym beniaminkiem sezonu 2020/21

W ubiegłym roku Warta Poznań wywalczyła awans do PKO Ekstraklasy dopiero w barażach. Tymczasem po przeciętnym początku w elicie, Warciarze wzięli się w garść i szczęśliwie pokonali własne słabości. Piotr Tworek wykonał kawał dobrej roboty, ponieważ jego zespół dogonił czołówkę i nadal zachowuje matematyczną szansę na udział w eliminacjach do Konferencji Ligi Europy UEFA. Z kolei 30. kolejka będzie również jubileuszem dla kapitana beniaminka, Łukasza Trałki, który w najbliższą niedziele rozegra 400. mecz w Ekstraklasie.

Obecnie Warta zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Co ciekawe do czwartego miejsca traci jedynie dwa oczka, więc na finiszu ligowych rozgrywek na brak emocji na pewno nie będziemy narzekać. Trzeba również zaznaczyć, że klub, który rozgrywa domowe mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim jest w najlepszej sytuacji ze wszystkich zeszłorocznych beniaminków. Pozostałe dwa, czyli Podbeskidzie i Stal Mielec są najgorszymi ekipami w całej stawce. Górale w niedziele zmierzą się jeszcze z Legią Warszawą, więc wszystko wskazuje na to, że to właśnie zespół z Bielsko-Białej wróci na zaplecze Ekstraklasy.

Tworek zrezygnował z premii za utrzymanie

Przed rozpoczęciem rozgrywek w Ekstraklasie, nie widziałem mojego zespołu na piętnastym miejscu. To był mój obowiązek utrzymać zespół wyżej niż na ostatnim miejscu gwarantującym dalszy pobyt w lidze. To był mój punkt honoru, aby nie zakończyć rozgrywek tak nisko. Nawet zrezygnowałem z premii za utrzymanie. Niektórzy piłkarze swoje cele osiągnęli, niektórzy przekroczyli zakładane oczekiwania, czego świadkiem jesteśmy my wszyscy – dodał Piotr Tworek.

Warta jak wszystkie inne zespoły z Ekstraklasy przystąpi do ostatniej kolejki przeciwko Cracovii w niedzielę o godzinie 17:30. Natomiast transmisja “na żywo” każdego spotkania 30. serii gier będzie dostępna w Canal + Sport, w ramach multi-ligi.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze