Trener Śląska przedłużył kontrakt

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Szkoleniowiec WKS-u Vitezslav Lavicka przedłużył umowę z wrocławskim klubem do końca czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Czech objął drużynę Śląska Wrocław w styczniu 2019 roku. Jego głównym celem było wówczas utrzymanie zespołu w Ekstraklasie. Udało się to osiągnąć po zwycięstwie z Miedzią Legnica (2:0), a wrocławianie ostatecznie uplasowali się na 12. miejscu w tabeli.

Obecne rozgrywki w wykonaniu Trójkolorowych wyglądają zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Od początku sezonu WKS zalicza się do ścisłej ligowej czołówki. Po rozegranych do tej pory 30. kolejkach Śląsk z dorobkiem 49 punktów zajmuje trzecie miejsce.

– Trener Lavicka zrealizował zadania, które zakładaliśmy na początku naszej współpracy. Najpierw przeprowadził drużynę przez trudny okres walki o utrzymanie, a następnie zespół pod jego wodzą z dość dużym spokojem zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Po jego półtorarocznym pobycie w naszym klubie śmiało możemy powiedzieć, że potwierdziły się również informacje, które wcześniej słyszeliśmy na jego temat: to nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą, który darzy szacunkiem każdą osobę, z którą przychodzi mu pracować – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Komentarze