Trener Śląska przed meczem z Wisłą

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. Grzegorz Wajda

Śląsk Wrocław w piątkowy wieczór zacznie zmagania w ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Na swoim stadionie Wojskowi zmierzą się Wisłą Kraków. Przed tym starciem na konferencji prasowej głos zabrał szkoleniowiec WKS-u, który odniósł się między innymi do tego, że jego drużyna nie zdobyła jeszcze bramki w tym roku w lidze.

Śląsk Wrocław w pierwszym spotkaniu ligi polskiej w 2021 roku zremisował bezbramkowo ze Stalą Mielec. Z kolei tydzień później przegrał z Piastem Gliwice 0:2. Tym samym w tabeli ligowej Wojskowi plasują się obecnie na czwartym miejscu z dorobkiem 24 punktów.

– W takiej sytuacji, gdy gramy dwa mecze i nie zdobywamy bramki, to czas zrobić zmiany. Planujemy roszady w składzie, ale nie chcę mówić o dokładnej liczbie – mówi trener Vitezslav Lavicka przed starciem z Białą Gwiazdą cytowany przez SlaskWroclaw.pl.

– Chcieliśmy trochę pozmieniać nasze przygotowania, trzymaliśmy stały cykl, ale różne detale i szczegóły robiliśmy w tym tygodniu trochę inaczej. Zanalizowaliśmy dokładnie poprzedni mecz, dużo rozmawialiśmy indywidualnie i w grupach z zawodnikami. Sporo trenowaliśmy też taktycznie – uzupełnił opiekun Wojskowych.

Do lidera rozgrywek, którym jest Pogoń Szczecin, wrocławianie tracą 10 oczek. Z kolei do trzeciego Rakowa Częstochowa zaledwie cztery punkty. Tym samym różnice punktowe nie są duże. W tej kwestii Lavicka także zabrał głos.

– Patrząc na tabelę PKO Ekstraklasy, widzę, że wszystkie kluby są bardzo blisko siebie. Są między nimi małe różnice punktowe – mówił trener Śląska.

– Dużo rozmawiamy z piłkarzami, sztabem szkoleniowym i dyrektorem sportowym dyskutując o tym, co należy zrobić, żeby zawodnicy otrzymali impuls, zrobili krok do przodu, zagrali dobry mecz i wygrali z Wisłą Kraków. Liczę, że kibice wirtualnie dadzą nam wsparcie i razem zawalczymy o zwycięstwo – zakończył Lavicka.

Godne uwagi jest to, że w siedmiu spotkaniach PKO Ekstraklasy w tym sezonie w roli gospodarza Śląsk nie przegrał ani razu. Na swoim stadionie zaliczył pięć zwycięstw i dwa remisy.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:37.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze