Vuković skomentował swój debiut w Piaście: wynik uważam za sprawiedliwy

Aleksandar Vuković
Aleksandar Vuković fot. PressFocus

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Koroną Kielce w trenerskim debiucie Aleksandara Vukovicia. Serb uznał ten rezultat za sprawiedliwy.

  • Kilka dni temu Aleksandar Vuković został nowym szkoleniowcem Piasta Gliwice
  • W swoim pierwszym spotkaniu w nowej roli zremisował z Koroną Kielce 1-1
  • Serb uważa, że podział punktów był sprawiedliwy

Dominacja Piasta w drugiej połowie

Odpowiedzialność za nieudane wyniki na początku sezonu spadła na barki Waldemara Fornalika, który po pięciu latach współpracy został zwolniony z Piasta Gliwice. Nowym szkoleniowcem zespołu kilka dni temu został Aleksandar Vuković, który w sobotę zadebiutował w Kielcach.

W pierwszej odsłonie to Korona była skuteczniejsza, natomiast po przerwie Piast zdominował rywala i konsekwentnie dążył do wyrównania. Udało się to osiągnąć, natomiast do zwycięstwa zabrakło wykorzystania jednej z licznych okazji. Na pomeczowej konferencji prasowej Vuković ocenił występ swoich podopiecznych.

Kwestie emocjonalne grały dużą rolę w tym meczu i biorę je pod uwagę. Gorsze wyniki i zmiana trenera kosztowały nas dużo w pierwszej połowie. Nie jest to jednak wytłumaczenie, bo w wielu momentach oddawaliśmy Koronie za dużo pola. Notowaliśmy sporo niepotrzebnych strat i po jednej z nich padła bramka. Po przerwie drużyna dobrze zareagowała i to jest budujące. Zmieniliśmy ustawienie i dzięki temu lepiej poruszaliśmy się na boisku. Czuliśmy się pewniej. Tworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji. Ten wynik uważam za sprawiedliwy, ale nie cieszę się z niego nadmiernie i szanuję ten punkt – mówi Serb.

Piast Gliwice wciąż jest w trudnej sytuacji. W tej chwili zajmuje 15. miejsce i ma tyle punktów, ile przebywająca w strefie spadkowej Korona Kielce.

Zobacz również: Trener Miedzi wskazał pozytywy po porażce z Pogonią

Komentarze