Trener Legii zawieszony. Komisja Ligi odrzuciła protest

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. Grzegorz Wajda

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz nie będzie mógł poprowadzić drużyny w dwóch najbliższych spotkaniach PKO Ekstraklasy. To konsekwencja czerwonej kartki, którą trenera lidera ligowej tabeli został ukarany podczas ostatniego meczu z Cracovią. Legia złożyła w tej sprawie odwołanie, ale w środę zostało ono odrzucone przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA.

Czesław Michniewicz został odesłany przez sędziego Damiana Sylwestrzaka już w trakcie pierwszej połowy niedzielnego meczu, który zakończył się bezbramkowym remisem. Wcześniej trener Legii otrzymał od arbitra ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Dużą rolę w tej sytuacji odegrał sędzia techniczny Damian Kos, który sygnalizował sędziemu głównemu niestosowne zachowanie ze strony trenera Legii.

Sam szkoleniowiec oraz klub kategorycznie nie zgodzili się z taką decyzję i złożyli w tej sprawie protest. Podczas środowego posiedzenia Komisja Ligi rozpatrzyła go jednak negatywnie, co oznacza, że na Michniewicza automatycznie nałożona została kara dyskwalifikacji w wymiarze dwóch spotkań. Szkoleniowiec nie będzie mógł poprowadzić drużyny z środowym meczu z Piastem Gliwice oraz w niedzielnym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Komunikat Komisji Ligi Ekstraklasy SA

“Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi była zobligowana oddalić protest złożony przez Legię Warszawa. Dotyczył on samoistnej czerwonej kartki dla szkoleniowca Czesława Michniewicza, jaką trener otrzymał w trakcie meczu 25. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa – Cracovia. Tym samym Czesław Michniewicz zobowiązany jest odbyć automatyczną karę dyskwalifikacji w dwóch najbliższych meczach Ekstraklasy.”

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze