Kosta Runjaić przed meczem z Piastem. “Spodziewam się dominacji”

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic fot. PressFocus

Legia ma za sobą nieudaną delegację do Krakowa, gdzie uległa lokalnej Cracovii 0-3. W piątek będzie okazja do rehabilitacji, bowiem stołeczna ekipa zmierzy się na własnym terenie z Piastem Gliwice. Trener Kosta Runjaić ocenił najbliższego przeciwnika.

  • Po trzech ligowych meczach Legia Warszawa ma na swoim koncie cztery punkty
  • W najbliższy piątek stołeczny klub podejmie na własnym stadionie ekipę Piasta Gliwice
  • Kosta Runjaić spodziewa się po swoich podopiecznych zdecydowanie lepszej gry

“Od Piasta można wiele rzeczy podpatrzeć”

Legia Warszawa od początku sezonu spisuje się przeciętnie. Po obiecującym początku nastąpiła wysoka porażka z Cracovią, która obnażyła wiele problemów w zespole Kosty Runjaicia.

Teraz przed stołeczną ekipą szansa na rehabilitację. W najbliższy piątek zmierzy się ona na własnym terenie z Piastem Gliwice, który w ostatnich latach uchodził za wyjątkowo niewygodnego przeciwnika. Runjaić spodziewa się po swoich podopiecznych zdecydowanie lepszej gry, niż miało to miejsce przed tygodniem.

Piast źle rozpoczął sezon. W zeszłym sezonie zajęli wyższą pozycję w tabeli niż Legia. Pamiętajmy, że jutro na ławce trenerskiej Piasta zasiądzie Waldemar Fornalik. Bardzo cenię tego szkoleniowca. Ma ogromne doświadczenie. Od Piasta można wiele rzeczy podpatrzeć. Przede wszystkim spokój, na którego bazie ten klub jest prowadzony. Na końcu sezonu udaje im się zrealizować zamierzony wynik. Mają także dobrą rękę do transferów.

W ciągu ostatnich lat Legia miała sporo problemów w konfrontacjach z Piastem. Jestem jednak optymistycznie nastawiony w kontekście jutrzejszego spotkania. Spodziewam się dominacji i lepszej postawy niż miało to miejsce w meczu w Krakowie. Musimy szybciej grać piłką, lepiej nią operować, zwłaszcza na skrzydłach. Musimy również być skuteczniejsi przy fazie finalizacji pod bramką rywali, a przy tym nie możemy zaniedbywać podstaw – analizuje Niemiec.

Zobacz również: Przed 4. kolejką PKO BP Ekstraklasy: typy, kursy, zapowiedź

Komentarze