Trener Legii ma jasny cel. ”Po to jedziemy do Zabrza”

Marek Gołębiewski
Marek Gołębiewski Pressfocus

Marek Gołębiewski jest przygotowany na to, że mecz Górnik – Legia będzie bardzo trudny. Trener mistrza Polski celuje jednak w zwycięstwo w Zabrzu.

  • Spotkanie Górnik Zabrze-Legia Warszawa to najciekawszy niedzielny mecze 15. kolejki Ekstraklasy
  • Głos przed spotkaniem zabrał trener mistrza Polski
  • Szkoleniowiec stołecznego klubu deklaruje, że jedzie do Zabrza po zwycięstwo

Legia jedzie do Zabrza po zwycięstwo

Przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy to tragiczna sytuacja dla Legii. Warszawianie swoją sytuację mogą poprawić w niedzielę, gdy zagrają w Zabrzu z Górnikiem. Trener mistrza Polski nastawia się na trudny bój.

Spodziewam się meczu walki. Żaden zespół w Polsce nie położy się przed Legią. Każdy z Legią chce wygrać, każdy na Legię się napina. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania. Dobrze przeanalizowaliśmy rywala, wiemy, że grają podobnym systemem do naszego – powiedział Marek Gołębiewski.

Nie oczekujemy żadnych niespodzianek z ich strony, wiemy, co chcą grać, jak wykonują stałe fragmenty. Oni też na pewno analizowali naszą grę. Sytuacja musi się odwrócić. Myślę, że ostatnie dwa tygodnie pracy przyniosą nam zwycięstwo. Po to jedziemy do Zabrza – zapowiedział szkoleniowiec Legii. Zdradził on, że będzie mógł skorzystać z Mattiasa Johanssona.

W ostatnim tygodniu trenował indywidualnie, w tym tygodniu uczestniczył w całym mikrocyklu i jest do dyspozycji na niedzielny mecz. Mateusz Hołownia i Artur Boruc trenują z drużyną, ale decyzję co do ich ewentualnego występu podejmę po sobotnim treningu. Boruc jest w treningu dopiero od sześciu dni, więc to nie jest tak, że on wejdzie i będzie się czuł jak przed urazem. Jego zdrowie jest najważniejsze. Będę rozmawiał z nim, a także z trenerami bramkarzy czy jest gotowy nam pomóc – zapowiedział opiekun warszawskiej drużyny.

Czytaj także: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 15. kolejkę

Komentarze