Van den Brom o szansach na mistrzostwo. “Wiemy, że dystans jest duży, ale powalczymy”

John van den Brom
John van den Brom fot. PressFocus

Lech Poznań przygotowuje się do rundy wiosennej. Szanse na obronę mistrzowskiego tytułu są niewielkie, ale John van den Brom wierzy, że uda się jeszcze zniwelować stratę do Rakowa.

  • Lech Poznań zakończył rundę jesienną na szóstym miejscu w tabeli
  • Strata do liderującego Rakowa Częstochowa wynosi trzynaście punktów
  • John van den Brom wierzy, że uda się powalczyć o mistrzostwo Polski

Szkoleniowiec Kolejorza nie traci nadziei

Lech Poznań ma za sobą fatalny początek sezonu, po którym posada Johna van den Broma wisiała na włosku. Uratowała go postawa Kolejorza w eliminacjach do europejskich pucharów. Lech nie grał efektownie, ale był skuteczny, co pozwoliło awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Później mistrzowie Polski znacząco się poprawili. Notowali dobre wyniki w Ekstraklasie, a ponadto zapewnili sobie grę w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Słabe rezultaty w pierwszej części sezonu sprawiają jednak, że szanse na obronę mistrzowskiego tytułu są naprawdę niewielkie. Strata do liderującego Rakowa Częstochowa wynosi aż trzynaście punktów.

Nadziei nie traci natomiast van den Brom, który wierzy, że uda się jeszcze postraszyć ekipę Marka Papszuna. Aktualnie Kolejorz zajmuje szóstą lokatę, lecz do podium traci zaledwie “oczko”.

Wiem, że dystans między nami jest duży, ale powalczymy. Zobaczymy, co to da na koniec sezonu. Nie powiem, że będziemy mistrzami, choć chcemy nimi być. Myślę, że mamy dobrą drużynę z wielką jakością. Nie pokazaliśmy jej na początku sezonu, dlatego dystans do Rakowa jest tak duży. Jeszcze wiele może się wydarzyć, ale wierzę w nasz zespół – mówi Holender.

Zobacz również: Kluczowi piłkarze Legii czekają na lukratywne oferty

Komentarze