Trener Lecha ma dwóch nowych asystentów

Janusz Góra
Janusz Góra fot. Przemysław Szyszka / lechpoznan.pl

Janusz Góra i Dariusz Dudka dołączyli do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań, w którym będą pełnić funkcję asystentów pierwszego trenera, Dariusza Żurawia.

Czytaj dalej…

W sztabie zastąpili Dariusza Skrzypczaka oraz Karola Bartkowiaka. Pierwszy pożegnał się z klubem wraz z zakończeniem sezonu i został szkoleniowcem beniaminka PKO Ekstraklasy – Stali Mielec. Z kolei drugi będzie pracował w zespole rezerw Kolejorza.

– Za jednym stoi ogromne doświadczenie z pracy w ostatnich latach w jednej z największych kuźni talentów w Europie, czyli Red Bull Salzburg. Drugi ma na koncie kilkadziesiąt występów w reprezentacji Polski, ale poznałem go już też dobrze od strony pracy trenerskiej – mówi szkoleniowiec Kolejorza, Dariusz Żuraw.

– Było jasne, że na początku przygotowań trener będzie chciał mieć już komplet współpracowników, dlatego w poniedziałek i wtorek dogrywane były szczegóły umów nowych asystentów. Pracowaliśmy intensywnie nad tym tematem od jakiegoś czasu. Zależało nam na tym, żeby to były osoby, które nadal pasują do naszej filozofii gry. Wiedzieliśmy, jak chcemy przemodelować sztab, mocno dyskutowaliśmy nad tym z trenerem i teraz możemy przedstawić efekty. Ważne jest to, żeby przy okazji zmian w sztabie pierwszej drużyny wzmocnić także współpracę z Akademią na szczeblu trenerskim – opowiada dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań

Jak zatem wygląda teraz cały sztab szkoleniowy Lecha Poznań? Trenerem jest Dariusz Żuraw, który ma trzech asystentów: Janusza Górę, Dariusza Dudkę oraz Łukasza Becellę. Ten ostatni wciąż będzie analitykiem wraz z Hubertem Barańskim. Za pracę z bramkarzami odpowiadać będzie nadal Michał Chamera, natomiast o przygotowanie fizyczne piłkarzy dbać będzie duet Karol Kikut oraz Andrzej Kasprzak.

Komentarze