Trener Jagiellonii: brakowało nam spokoju

Bogdan Zając
Bogdan Zając fot. Grzegorz Wajda

Jagiellonia Białystok pokonała w sobotnim starciu ligowym Lechię Gdańsk. Dzięki tej wygranej podopieczni Bogdana Zająca wskoczyli na szóste miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem 23 punktów. W szeregach Dumy Podlasia odżyły zatem nadzieje na wywalczenie miejsce premiowanego grą w europejskich pucharach.

Jagiellonia Białystok w trakcie trwającej kampanii wygrała siedem meczów ligowychi, a dwa zremisowała. Ciekawe jest natomiast to, że na wyjeździe białostoczanie nie zaliczyli w tym sezonie żadnego remisu, notując trzy zwycięstwa i pięć porażek.

– Dzisiejsze zwycięstwo to dla nas bardzo dobre rozpoczęcie tego roku. Trzeba jednak powiedzieć wyraźnie, że ta wygrana nie przyszła nam łatwo. Wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku – mówił trener Jagiellonii Bogdan Zający cytowany przez Jagiellonia.pl.

– Do drugiej zdobytej przez nas bramki ten mecz był bardzo wyrównany. W pewnych momentach drugiej połowy brakowało nam spokoju i dokładności, co pozwalało Lechii na nawiązywanie walki. Z niej natomiast zawsze wynikają stałe fragmenty gry. Dzisiaj nie było inaczej, a dodatkowo były one po stronie Lechii bardzo groźne, ale świetnie spisał się Xavier Dziekoński – kontynuował opiekun Żółto-czerwonych.

– Do momentu czerwonej kartki bardzo dobrze kontrolowaliśmy mecz, byliśmy zorganizowani i wyprowadzaliśmy dobre ataki. Jestem zatem bardzo zadowolony z 35 minut pierwszej połowy, ale później nie graliśmy tak, jak powinniśmy. Brakowało mi szybszej gry piłką w drugiej odsłonie dzisiejszego starcia. Było za dużo przetrzymywania piłki, a wiadomo, że to pozwala zawodnikowi drużyny przeciwnej doskoczyć do piłkarza. Nie tak to miało wyglądać, ale potrafiliśmy, mimo trudnych momentów, utrzymać prowadzenie, a w końcówce zadać decydujący cios – podsumował Zając.

Pięć oczek tracą aktualnie Jagiellonia do trzeciego Rakowa Częstochowa. W ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy białostoczanie zmierzą się z Wisłą Kraków. Bój odbędzie się 7 lutego (niedziela).

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze