Trener Górnika podsumował tureckie zgrupowanie

Jan Urban
Jan Urban fot. PressFocus

Górnik Zabrze jest w trakcie przygotowań do rundy wiosennej, mimo że praca nie jest łatwa. Szczególnie że trener 14-krotnych mistrzów Polski jest przymierzany do pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Mimo wszystko 59-latek przekonuje, że koncentruje się na pracy z drużyną narodową.

  • Górnik Zabrze już za kilka dni wróci do ligowych zmagań
  • Trener zabrzan ocenił zgrupowanie 14-krotnych mistrzów Polski w rozmowie z oficjalną stroną klubu
  • Jan Urban nie szczędził też pochwał na temat młodych piłkarzy Górników

Górnik na ostatniej prostej przed wznowieniem ligi

Górnik Zabrze po rozegraniu 19 spotkań ligowych plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Drużyna ze stadionu im. Ernesta Pohla traci do lidera rozgrywek 13 punktów. Tymczasem pierwsze spotkanie po zimowej przerwie zabrzanie zagrają ze Stalą Mielec.

Ostatnio szkoleniowiec Górnik podzielił się swoją opinią na temat młodych piłkarzy teamu z Zabrza. Trener Urban opowiedział również o przygotowaniach 14-krotnych mistrzów Polski.

Mogę ten czas określić jako bardzo dobrze przepracowany. Cieszy mnie to, że wracamy bez kontuzji. Warunki do treningów były bardzo dobre. Może nie było nie wiadomo jak ciepło, natomiast do zajęć i gry była to pogoda wprost idealna – rzekł opiekun Górnika cytowany przez oficjalną stronę internetową śląskiego klubu.

Zdarzyło się, że w końcówce zgrupowania dwa razy zaskoczył nas śnieg, natomiast nie przeszkodził on w realizacji naszych założeń. Ilość jednostek treningowych, które sobie zaplanowaliśmy przed wyjazdem, została zrealizowana w stu procentach – dodał Urban.

W trakcie zgrupowania Górnika wzięło udział kilku młodych piłkarzy. Trener zabrzan nie ukrywał zadowolenia z pracy młodych piłkarzy. – W zgrupowaniu brała również udział klubowa młodzież, która naprawdę fajnie się zaprezentowała. Nie obniżają poziomu treningu, to jest niesamowicie istotne. Mnie osobiście cieszy ich zaangażowanie, zapał i radość z trenowania – mówił Urban.

Czytaj więcej: El Mahdioui pożegnał się z Wisłą Kraków

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze