Trener Cracovii potwierdził poważną kontuzję kapitana

Kamil Pestka
Kamil Pestka Pressfocus

Cracovia straciła swojego kapitana na wiele miesięcy. Trener Jacek Zieliński potwierdził, że Kamil Pestka zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

  • Kamil Pestka doznał kontuzji w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław
  • Kapitan Cracovii nie był w stanie samodzielnie opuścić boiska
  • Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe

Cracovia poważnie osłabiona

Sezon 2022/2023 Cracovia zaczęła rewelacyjnie, bo od trzech zwycięstw z rzędu. Teraz krakowianie zmagają się jednak z regresem formy, ponieważ nie wygrali żadnego z trzech poprzednich spotkań. Pasom o przerwanie tej złej serii będzie jeszcze trudniej. Muszą oni sobie bowiem radzić bez swojego kapitana, czyli Kamila Pestki. Lewy obrońca Cracovii w sobotnim meczu ze Śląskiem, musiał opuścić przedwcześnie boisko. 24-latek został zniesiony na noszach i niemal pewne było, że długo nie zobaczymy go na boisku.

Najgorszy scenariusz w sprawie Pestki potwierdził na antenie Radia Kraków potwierdził jego trener Jacek Zieliński. – Kamil Pestka zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Jako klub stworzymy mu najlepsze warunki do operacji i rehabilitacji. Jest naszym wychowankiem, jest naszym kapitanem. Wiele zdrowia dla Kamila – powiedział opiekun krajowskiego zespołu.

Pestka ma czego żałować, ponieważ był ważnym ogniwem Cracovii, dla której w bieżącym sezonie zagrał sześć razy (jedna asysta). Kapitan krakowskiej drużyny minioną kampanią zapracował zaś na czerwcowe powołanie do reprezentacji Polski, w której finalnie nie zadebiutował.

Czytaj także: Stokowiec widzi plusy po porażce. “Idziemy w dobrym kierunku”

Komentarze