Trener Białej Gwiazdy zachowuje spokój przed starciem z Górnikiem

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków w pierwszym meczu po przerwie na spotkania reprezentacyjne zmierzy się w sobotę z Górnikiem Zabrze. W spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Białej Gwiazdy będą chcieli wrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Przed starciem z 14-krotnymi mistrzami Polski na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się opiekun wiślaków.

  • Wisła Kraków w sobotę na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze
  • Ekipa z Reymonta przystąpi do pytyczki z ekipą Jana Urbana, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu
  • Adrian Gula opowiedział o planie na bój z 14-krotnymi mistrzami Polski

Wisła Kraków chce wrócić na ścieżkę zwycięstw

Wisła Kraków po rozegraniu 10 meczów ligowych pasuje się w drugiej połówce ligowej tabeli. Krakowianie mają na swoim koncie 11 punktów, plasując się na 13. pozycji. Nie dziwi, że Wisła ma ambitny plan, aby zacząć marsz w górę ligowej tabeli.

– Nasza praca musi przynosić efekt, bo chcemy, aby ta drużyna nieco inaczej reagowała na boiskowe sytuacje w każdym spotkaniu. W Gliwicach ta reakcja nie była taka, jak to sobie zakładaliśmy, bo nawet jeśli stracimy bramkę, to najważniejsze jest to, abyśmy potrafili się z tego podnieść – mówił Adrian Gula cytowany przez Wisla.krakow.pl.

– Jesteśmy jedną drużyną i nieważne, kto popełni błąd. Ostatnio dużo rozmawialiśmy zarówno z Mikołajem, jak i z Pawłem, którzy mocno pracują na treningach, dlatego mamy szansę zdecydować o tym, kto w sobotę stanie między słupkami. To jest zdrowa rywalizacja, która pozytywnie wpływa na drużynę – kontynuował opiekun Wisły.

W boju z zabrzanami na pewno zabraknie Aschrafa El Mahdiouiego. Kto zastąpi Holendera w meczu z Górnikiem? W tej kwestii trener krakowskiej ekipy też zabrał głos.

– Mamy kilka wariantów na zastąpienie Aschrafa. Jedną z nich jest opcja z Michalem Frydrychem, który w przeszłości występował już na tej pozycji. Kluczowa kwestia dotyczy jednak tego, jak będzie przygotowany Żuki, który wrócił ze zgrupowania swojej reprezentacji. Najważniejsze jest jednak to, że jest zdrowy, co na pewno będzie brane pod uwagę – rzekł Gula.

Czytaj więcej: Prezes Wisły: nie bierzemy pod uwagę walki o utrzymanie

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze