Zagłębie pozyskało utalentowanego napastnika

Adam Ratajczyk
Adam Ratajczyk fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin poinformowało w piątek o sfinalizowaniu transferu 18-letniego napastnika Adama Ratajczyka. Zawodnik, który do tej pory występował w ŁKS-ie Łódź, podpisał z klubem czteroletni kontrakt

Czytaj dalej…

Ratajczyk swoją karierę rozpoczynał w zespole Znicza Pruszków. Utalentowany piłkarz występował w juniorskich drużynach pruszkowskiego klubu przez siedem lat, po czym został pozyskany przez ŁKS. Rundę jesienną sezonu 2018/19 spędził w rezerwach Rycerzy Wiosny, natomiast w lutym 2019 roku Adam został włączony do pierwszego zespołu, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy.

Na najwyższym szczeblu ligowym młodzieżowy reprezentant Polski był jednym z wyróżniających się graczy ŁKS-u, szczególnie w rundzie wiosennej, gdy na stałe wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce. Ratajczyk uzbierał łącznie 18 występów w PKO Ekstraklasie, a także raz wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Miedziowymi.

Młody zawodnik rozpoczął obecny sezon w podstawowym składzie łodzian, notując występy we wszystkich czterech dotychczasowych kolejkach pierwszoligowych rozgrywek, dokładając do tego również jedną asystę.

Komentarze