Zagłębie pozyskało napastnika Empoli

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Zagłębie Lubin sfinalizowało w czwartek transfer napastnika reprezentacji Słowacji. W nadchodzącym sezonie, w zespole Miedziowych występować będzie Samuel Mraz.

Czytaj dalej…

23-letni zawodnik do klubu z Lubina przenosi się na zasadzie rocznego wypożyczenia z włoskiego Empoli. W umowie między klubami znalazła się również opcja definitywnego transferu.

1,5 miliona euro za talent ze Słowacji

Samuel Mraz swoją piłkarską karierę rozpoczynał w zespole FK Senica, z którego w styczniu 2017 roku przeniósł się do MSK Żilina. W barwach tego klubu rozegrał 52 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 25 bramek. Swoimi występami zwrócił na siebie uwagę przedstawicieli włoskiego Empoli, którzy latem 2018 roku zdecydowali się wyłożyć za niego 1,5 miliona euro.

W rundzie jesiennej sezonu 2018/19 Mraz rozegrał sześć spotkań na boiskach Serie A, zdobywając w nich jednego gola. Rundę wiosenną spędził natomiast na wypożyczeniu w drugoligowym Crotone (pięć meczów i jeden gol). Na tym zakończyła się jego przygoda z włoskimi boiskami, bowiem latem 2019 roku został wypożyczony na rok do duńskiego Broendby. W rozgrywkach tamtejszej ekstraklasy rozegrał łącznie 22 mecze, zdobywając w nich cztery gole. Teraz swoich sił spróbuje w PKO Ekstraklasie.

W październiku 2018 roku napastnik zadebiutował w pierwszej reprezentacji Słowacji. Do tej pory wystąpił w drużynie narodowej trzy razy, zdobywając jednego gola.

Komentarze