Wojciech Szumilas piłkarzem Wisły Płock

Wojciech Szumilas
Wojciech Szumilas fot. Wisła Płock

Wisła Płock poinformowała o sfinalizowaniu transferu pomocnika Wojciecha Szumilasa. 23-letni zawodnik podpisał z Nafciarzami dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

Szumilas do zespołu Wisły Płock przechodzi na zasadzie wolnego transferu z GKS-u Tychy, w którego barwach występował w ostatnim sezonie na boiskach Fortuna 1. Ligi. Pomocnik, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał 21 spotkań, zdobywając dziewięć goli i dokładając do tego dwie asysty.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery reprezentował również barwy takich klubów jak Legionovia Legionowo, BKS Stal Bielsko-Biała i Górnik Wesoła. Teraz będzie miał okazję do debiutu na boiskach PKO Ekstraklasy.

– Ten transfer traktuję jako spełnienie marzenia o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że jest to cel każdego zawodnika – powiedział Szumilas, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Stałe fragmenty gry atutem Szumilasa

– Moimi atutami na boisku są przede wszystkim stałe fragmenty gry. Potrafię też dobrze uderzyć z dystansu, czy uruchomić akcję ofensywną prostopadłym podaniem. Z szatni Wisły Płock osobiście jeszcze nikogo nie znam, ale oczywiście kojarzę wszystkich zawodników. Wiadomo, że niektórych z nich nie da się nie kojarzyć. Szczerze mówiąc poczynania drużyny i klubu obserwuję już od dłuższego czasu, więc nie jest mi to miejsce obce. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i gotowy na nowe wyzwania – dodał pomocnik zaraz po podpisaniu kontraktu z klubem.

Komentarze