Wisła Kraków w czasie kluczowych rozstrzygnięć

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski fot. Radosław Bełżek / WislaKrakow.com

Piłkarze Wisły Kraków są w trakcie przygotowań do restartu rozgrywek PKO Ekstraklasy. Tymczasem decydenci klubu ze stolicy Małopolski stają przed zadaniem załatwienia kwestii związanych z zawodnikami, którym wygasają z końcem czerwca kontrakty.

Czytaj dalej…

W gronie piłkarzy, którzy mogą przestać bronić barw Białej Gwiazdy po 30 czerwca tego roku, jest ponad 10 zawodników. Między innymi tacy piłkarze jak: Jakub Błaszczykowski, Lukas Klemenz, Marcin Wasilewski, Michał Mak, czy Kamil Wojtkowski.

W krakowskiej drużynie są też zawodnicy, co do których sternicy Białej Gwiazdy muszą podjąć decyzje, co dalej w związku z wypożyczeniami. Na takich zasadach do krakowskiej ekipy trafił latem minionego roku z japońskiego JEF United Chiba między innymi Hebert, który w przeszłości występował też w Piaście Gliwice.

Coś się kończy, coś się zaczyna

Podobny stan rzeczy jak w przypadku Brazylijczyka dotyczy Mateusza Hołowni, Niko Kuveljicia, czy Lubomira Tupty. Ten ostatni dołączył do Wisły na wypożyczenie z Hellas Werony.

Na dzisiaj sprawa związana z nowymi umowami dla piłkarzy pozostaje kwestią nierozstrzygniętą. W każdym razie można spodziewać się, że na przełomie maja i czerwca pierwsze decyzje w tej kwestii zostaną przedstawione przez klub z Grodu Kraka.

Dodajmy, że już za 10 dni do ligowej rywalizacji wrócą zawodnicy polskiej ekstraklasy. Wisła w pierwszym spotkaniu po przerwie w rozgrywkach z powodu pandemii koronawirusa zmierzy się w delegacji z Piastem Gliwice.

Komentarze