Wisła sięga po kolejnego obrońcę. Kontrakt podpisany

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków PressFocus

Wisła Kraków poinformowała we wtorek o pozyskaniu nowego obrońcy. Do drużyny Białej Gwiazdy dołączył pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowe Souleymane Kone.

24-letni zawodnik podpisał z Wisłą Kraków umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Kone piłkarską karierę rozpoczynał w swojej ojczyźnie, w zespole ASEC Mimosas. Do Europy przeniósł się już w 2012 roku, kiedy trafił do młodzieżowych zespołów CSKA Sofia. W Bułgarii występował przez trzy lata, by w 2015 roku zostać piłkarzem Araratu Erewań.

W styczniu 2017 roku został piłkarzem szwedzkiego Djurgarden, ale w pierwszej drużynie rozegrał jednak tylko dwa spotkania. Znacznie częściej występował w młodzieżowym zespole do lat 21. Od stycznia 2018 roku do czerwca 2019 roku przebywał na wypożyczeniu w DAC Dunajska Streda, gdzie miał okazję współpracować z obecnym trenerem Wisły Peterem Hyballą.

W lipcu 2019 roku został piłkarzem KVC Westerlo. W belgijskim drugoligowcu rozegrał 11 ligowych spotkań. Teraz postanowił spróbować swoich sił na boiskach polskiej PKO Ekstraklasy, na których będzie miał okazję występować w barwach Wisły.

Komentarze