Śląsk pozyskał Makowskiego

Rafał Makowski
Rafał Makowski fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław poinformował we wtorek o podpisaniu kontraktu z Rafałem Makowski. 23-letni środkowy pomocnik, który obecnie występuje w Radomiaku Radom, dołączy do drużyny z Dolnego Śląska z początkiem nowego sezonu.

Czytaj dalej…

Makowski, który we wtorek pomyślnie przeszedł badania medyczne, podpisał ze Śląskiem trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne dwa lata.

– Obserwowaliśmy Rafała od dłuższego czasu i doceniamy duże postępy, które poczynił. W Radomiaku prezentuje równą, wysoką formę i bez wątpienia należy do wyróżniających się zawodników Fortuna 1 Ligi. Wśród jego największych atutów wymienić można wyszkolenie techniczne, przegląd pola oraz doskonałe warunki fizyczne. Rafał dysponuje również bardzo dobrym uderzeniem z dystansu i potrafi wziąć na siebie ciężar kreowania gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnik o takiej charakterystyce będzie wzmocnieniem naszej drugiej linii – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Rafał Makowski jest wychowankiem Legii Warszawa, w której w sezonie 2015/16 zadebiutował na boiskach Ekstraklasy. Dotychczas w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał siedem spotkań.

Na swoim koncie ma również występy w klubach z niższych klas rozgrywkowych – Pogoni Siedlce, Zagłębiu Sosnowiec i ostatnio Radomiaku Radom. W pierwszoligowcu rozegrał w tym sezonie 22 spotkania, zdobywając dwie bramki.

Komentarze