Reprezentant Słowacji wzmocnił Wartę Poznań

Adam Zerlak
Adam Zerlak fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Warta Poznań poinformowała, że nowym napastnikiem tego zespołu został Adam Zrelak. 26-latek to pięciokrotny reprezentant Słowacji, który z zespołem Zielonych związał się umową do końca trwającego sezonu z opcją przedłużenia kontraktu do 2023 roku.

Warta Poznań dokonała jednocześnie kolejnego wzmocnienia w trakcie trwającego okienka transferowego. Wcześniej szeregach ekipy Piotra Tworka wzmocnili: Maciej Żurawski (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Makana Baku (wypożyczony z Holstein Kiel) i Mateusz Sopoćko (ex Lechia Gdańsk) oraz obrońca Bartłomiej Burman, pozyskany z Nielby Wągrowiec.

– Podczas rozmów z dyrektorem sportowym, Robertem Grafem przekonałem się, że Warcie Poznań bardzo zależy na mnie. Moja umowa w Norymberdze i tak kończyła się latem, więc uznałem, że warto zmienić barwy klubowe już teraz. Chcę grać, strzelać gole i dlatego przyjąłem propozycję Warty Poznań – mówił Zrelak po ogłoszeniu transferu.

– Bardzo się cieszę, że tu jestem. Będę dawał z siebie wszystko dla tego Klubu. Wiem, że w Warcie jest fajna, rodzinna atmosfera, a zawodnicy walczą na boisku jeden za drugiego i bardzo mnie to cieszy, bo też jestem takim piłkarzem. Chcę strzelać gole i pomóc drużynie w zdobywaniu punktów i osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w lidze – uzupełnił Słowak.

W trakcie trwającej kampanii Zrelak wystąpił łącznie w siedmiu meczach, w których strzelił jednego gola, a także zaliczył jedną asystę. Urodzony w Starej Lubowli zawodnik ma w swoim piłkarskim CV także takie kluby jak: FK Jablonec, czy Slovan Bratysława.

W pierwszym zespole FC Nuernberg zawodnik rozegrał łącznie 50 spotkań, notując w nich pięć trafień i cztery asysty. Ogólnie w niemieckiej ekstraklasie Zerlak rozegrał z kolei 14 meczów, w których zdobył dwie bramki. W atak Warty będzie rywalizował o miejsce w składzie przede wszystkim z Mateusz Kuzimskim.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze