Raków pozyskał utalentowanego pomocnika Zagłębia

Marek Papszun
Marek Papszun fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

O sfinalizowaniu siódmego transferu poinformował w środę Raków Częstochowa. Do drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna dołączył utalentowany pomocnik, Marcel Żurek.

Czytaj dalej…

17-latek, który jest wychowankiem UKS-u SMS Łódź, do zespołu z Częstochowy przenosi się z Zagłębia Lubin. Z Rakowem podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku.

– Marcel jest młodym zawodnikiem, który wpisuje się w długoterminową strategię klubu. Jego profil odpowiada naszym potrzebom dotyczącym zawodnika grającego na pozycji wahadłowego. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie rozwinąć jego potencjał, żeby w przyszłości stał się ważną częścią naszej drużyny – mówi dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Raków aktywny na rynku transferowym

Żurek jest już siódmym zawodnikiem, który zasilił drużynę ubiegłorocznego beniaminka PKO Ekstraklasy w ciągu ostatnich kilku tygodni. Władze Rakowa nie próżnowały i wzmocniły zespół na kilku pozycjach. Do zespołu dołączyli także bramkarz Branislav Pindroch, obrońca Maciej Wilusz, pomocnicy Marcin Cebula i Giannis Papanikolaou, a także napastnicy Vladislavs Gutkovskis i Michał Litwa.

Komentarze